Možnosti v okolí

Zimní sezóna: lyžování v následujících lokalitách: Klínovec, Mariánská, Neklid, Boží Dar nebo přímo v Jáchymově. Uvedené lokality jsou dosažitelné autem nebo linkovým autobusem. V případě dostatku sněhu a použití autobusu na Boží Dar je z lokality Neklid možný dojezd na lyžích až k dolní stanici nové lanovky na Klínovec. Klínovec je dosažitelný lanovkou, ke které jezdí z Jáchymova SKI BUS nebo autem přes Boží Dar.

Od ledna 2015 je otevřena nová lanovka 4 sedačková z Jáchymova na Klínovec s novým velkým bezplatným parkovištěm a SKIBUSEM.

SKI areál Boží Dar-Neklid s nadmořskou výškou 1028 m nabízí komplexní služby včetně parkoviště, půjčovny lyží, lyžařské školy a občerstvení. Ve středisku je 6 vleků o délce 300 -1000m. Sjezdovky mají lehkou a střední obtížnost, pro snowboardisty je vybudován snowpark. V areálu jsou dvě osvětlené sjezdovky s možností večerního lyžování.


Jáchymov je vhodné východisko pro běžkaře, na hřebenech Krušných hor je několik udržovaných běžkařských tratí- běžecký areál Eduard nebo Krušnohorská lyžařská magistrála na Božím Daru

Ceny vleků a ostatních služeb jsou nižší než v Krkonoších nebo Jizerských horách.


13 km od Jáchymova bylo začátkem roku 2016 otevřeno nové moderní lyžařské středisko PLEŠIVEC.

  • 12km upravovaných a 100% technicky zasněžovaných sjezdovek všech úrovní
  • hlavní sjezdovky jsou široké od 50 do 80 metrů, nejdelší má 4,2km
  • přímo na sjezdovkách jsou skibary a restaurace
  • večerní lyžování je každou středu, pátek a sobotu od 18:00 – 21:00

Nejmenší si mohou zalyžovat v dětském parku, kde slouží pro snazší přepravu čtyři pojízdné pásy o délkách 30, 40 metrů a 83 metrů.

Skiareál Plešivec má dvě nástupní místa s bezplatnými parkovišti:

Nástupní místo – Pstruží

od Karlových Varů a Chomutova přes Ostrov směr Hroznětín, Merklín a následně po 3 kilometrech se nachází Pstruží.

Nástupní místo – Louky pod Plešivcem

Z Jáchymova směr Boží Dar, 3 km za Jáchymovem odbočka směr Abertamy, po 5 kilometrech odbočit směr rozhledna.

Vybavení skiareálu:

9 sjezdových tratí, dětský park, osvětlení, zasněžování, 3 čtyřsedačkové lanovky, dva vleky, čtyři pojízdné koberce, sociální zařízení, odbavovací systém a informační system.

Parkoviště ve Pstruží a na loukách pod Plešivcem, zázemí ve Pstruží (půjčovna, servis, Apresski bar), zázemí na loukách pod Plešivcem (servis, půjčovna, lyžařská škola).


10 km od Jáchymova se nachází německé lázeňské město OBERWIESENTHAL s velkým množstvím kvalitně udržovaných sjezdařských a běžeckých tratí. Běžecké tratě - (40 km běžeckých cest a 20 km běžeckých drah), lanovka a vleky jsou dražší než u nás - 10 sjezdovek 650 -2500 m, 6 vleků a jedna lanovka.

Parkování je možné buď v Oberwiesenthalu ( spodní stanice vleků) nebo na Fichtelbergu( horní stanice vleků a lanovky). Běžkaři mají možnost zaparkovat na parkovišti u východiště běžeckých tratí - u silnice na Fichtelberg ( za hraničním přechodem odbočit vlevo). Při dostatku místa je možno zaparkovat na parkovišti u hraničního přechodu Boží Dar.


Letní sezóna: vhodné východisko pro turistiku - lanovka na Klínovec, autobus na Boží Dar apod. V blízkosti je přírodní koupaliště s minigolfem. V 15 km vzdáleném Klášterci nad Ohří je AQUAPARK s tobogány. Vyjížďky na koni - Děpoltovice 10 km. V Ostrově nad Ohří je možné si pronajmout tenisový nebo ricochetový kurt nebo navštívit venkovní koupaliště s tobogánem a dětským bazénem.

V prosinci 2009 bylo v lázeňském centru AGRICLA otevřeno veřejně přístupné Aquacentrum se soláriem, fitcentrem, solnou jeskyní i příjemnou kavárnu s koutkem pro děti.

Nedaleko je možné navštívit minigolfové hřiště.

Lanovka na Klínovec přepravuje kola a umožňuje tak využití cykloturistických tras na hřebenech Krušných hor.

V 10 km vzdáleném OBERWIESENTHALU je možno se svézt jedinečnou úzkokolejnou železnicí nebo navštívit lyžařské muzeum.

V okolí jsou vhodné lesy pro houbaření a sběr borůvek.

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

--- infopanel ----

+420 608 060 664

info@apartman.cz

Aktuálně